1 Mayıs ablukası çileye döndü: Kimi bariyerlerden atladı kimi treni kaçırdı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresi adeta ablukaya alındı.

Taksim Meydanı’na çıkmak isteyenler için barikatlar oluşturan İstanbul Valiliği 42 bin polisle kentte adeta kuş uçurtmadı. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle alınan yoğun güvenlik önlemleri kapsamında bazı güzergahlardaki toplu taşıma araçlarının seferleri iptal edildi.

1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak isteyenlerin yanı sıra işe ya da hastaneye gidenler de mağdur oldu. Çok sayıda vatandaş işine gitmek için araç bulamadı.

Tedbirler kapsamında çalışmayan metrobüs de çalışmadı. Zincirlikuyu Metrobüs durağına gelenler geri dönmek zorunda kaldı.

Metrobüse binemeyen Mustafa Akça “Anadolu yakasına geçeceğim ama metrobüsler kapalı. Soruyorum kimse düzgün birşey söylemiyor. Şimdi Beşiktaş’a kadar yürüyeceğim. Buradan motorla geçebiliyormuşum ama karşıdan buraya geçemiyormuşum” diye konuştu.

Avcılar’a gideceğini söyleyen Sinan Şentürk ise, “Araba yok nasıl gideceğim bilmiyorum. Metrobüs de metroda kapalı.Taksi de yok” diye konuştu.

Zincirlikuyu metrobüs durağına gelen başka bir kişi ise, “Perpa’ya gideceğim şu an ama yeniden Yenikapı’dan otobüse binmem gerekiyor. Metrobüse de binemedim. Bugün Eskişehir’e gideceğim ama büyük ihtimalle treni de kaçıracağım” dedi.

Motokurye Muharrem Çabuk ise kapalı yollar nedeniyle çalışamadığını belirterek, “İşe gidemiyorum. Fulya’da işyerim. Yol kapalı. Biz de bir çalışanız, vardiyam geçiyor. Patron da beni arıyor neredesin diye soruyor ” şeklinde konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir