Volkan Demirel: Samet Akaydin bıraksa, Altay Bayındır çok rahat alacaktı!

Teknik direktör Volkan Demirel, A Milli Futbol Takımı’nın Portekiz karşısında sahadan 3-0 mağlup ayrıldığı mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Bu maça dair umudu olduğunu belirten Volkan Demirel, “Açıkçası tabii ki hepimiz çok üzgünüz. Bu maça dair umudumuz vardı. Umudumuzun nedeni, ilk maçta hepimizi tatmin eden bir milli takım vardı. Bir önceki maç, bu maça umut taşıdı. Bugünkü maçtan en azından 1 puan beklentimiz, liderliği düşünmemizi sağlayacaktı” dedi.

Çok pas hatası yapıldığına dikkat çeken Volkan Demirel, “Çok konuşulacak şey var. Benim en çok dikkatimi çeken, çok pas hatası yaptık. Bir takım böyle bir turnuvada bu kadar pas hatası yapıyorsa 3-0, 4-0, 5-0 da kaybedebilir” ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı’nın gruptan çıkabileceğini belirten Volkan Demirel, “Yine kendi elimizde. İyi bir galibiyetle yine grubu ikinci sırada bitirebiliriz” diye konuştu.

Altay Bayındır ve Samet Akaydin’in anlaşamadığı ve golle sonuçlanan pozisyona değinen Volkan Demirel, “Altay çıkıp, Samet’in pas vermesine gerek kalmadan da alabilirdi. Ama saha içindeki konsantre… Bıraksa Samet, Altay çok rahat alacaktı. İletişim kopukluğu var. Ama bugünkü maç oyuncu üzerinden değil, tüm oyuncular etkisiz kaldı. Takım olarak iyi değildik. Tüm takım olarak kötü bir durum vardı” açıklamasını yaptı.

Dağınık bir oyun izlediğini belirten Volkan Demirel, “Çok geri oynamaya başladık pas yapmaktansa. Defans anlamında çok hata yaptık. Pas hatası yaptık, rakibe verdik. Rakip, pas aramıza çok girdi. Bir dağınıklık, konsantre eksikliği vardı. Bu maç geçti. Artık son maç, bizim kendi elimizde olan bir durum. İnşallah gruptan çıkacağız” dedi.

Volkan Demirel son olarak şu sözleri dile getirdi: “Bir kişiye burada hata yaptı dememek lazım, bugün komple bir hata vardı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir